Structure Iranienne

خوشحالیم که به اطلاع شما برسانیم که مؤسسه «معصومیت در خطر» در حال حاضر با گروهی مستقل با عنوان «بانگ» که برای مبارزه با آزار جنسی کودکان در ایران تشکیل یافته مشغول به همکاریست. گروه «بانگ» با همت تعدادی از فعالان اجتماعی و دغدغه‌مندان موضوع آزار جنسی کودکان در ایران در آبان‌ماه ۱۳۹۴ آغاز به  کار کرده است. این گروه تا کنون اقدام به تشکیل دو کارگاه مشارکتی-آموزشی آنلاین برای اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در مبارزه با آزار جنسی کودکان با هم‌فکری و همکاری گروهی از هنرمندان، متخصصان دانشگاهی و نجات‌یافتگان این معضل اجتماعی پرداخته است. این مجموعه برآنست تا با همراهی داوطلبان و علاقه‌مندان و با به‌کارگیری شیوه‌های نوین آگاهی بخشی، راه‌کارهای پیشگیری از آزارجنسی کودکان را به گوش خانواده‌ها، آموزشگران، و دیگر دست‌اندرکاران حوزه کودک و نوجوان برساند. برای شنیدن پیام بانگ و اطلاعات بیشتر درباره فعالیت‌های این گروه می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید: http://www.baang.info/about/

آدرس کانال تلگرام بانگ: https://telegram.me/joincampaign

مایلم درباره انجمن بین المللی حمایت از کودکان که در سال 1999 آن را تاسیس کرده ام اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهم.

انجمن « معصومیت در خطر » بر مبنای اصل سی و چهارم منشور حقوق کودکان که در سال 1989 از سوی یکصد و نود دو کشور مورد تایید و تصویب قرار گرفته، پایه گذاری شده است. پیشاپیش از اینکه دقایقی از وقت خود را صرف مطالعه و آشنایی با انجمن (IID) می نمایید از شما سپاسگزارم. تحقیقات نشان می دهد که برپایی نهاد ها و سازمان هایی نظیر انجمن ما تا چه حد ضرورت دارد.

در مواجهه با پدیده آزار جنسی کودکان به طور عام و یا به شکل خاص، نوعی دوگانگی به چشم می خورد که لازم است با آن مقابله شود. این دوگانگی در مواردی که اخبار آن از طریق رسانه های جمعی، در حد وسیع و گسترده بازتاب می یابند، و مواردی که گرچه به همان اندازه مهم و حیاتی اند، اما در جایی انعکاس پیدا نمی کنند و کسی از آنها آگاه نمی شود، بیشتر خود را نشان می دهد.

دیگر کسی نمی تواند منکر این واقعیت شود که چه تعداد از کودکان در نقاط مختلف جهان، مورد آزار جنسی قرار می گیرند. این ارقام سرسام آورند و دسترسی به آنها برای کسانی که میل و دغدغه دانستن چنین حقایقی را دارند به سادگی امکان پذیر است. بسیاری حتی نمی توانند تصور کنند که زندگی این کودکان چگونه است و آنها تا چه اندازه برای گریز از آزار هایی که تجربه کرده اند، نیاز به کمک و همراهی دارند. این مسئله در مواردی که نیاز به یافتن راه های جدید برای محافظت از کودکان و ممانعت از تکرار اینگونه رفتار ها وجود دارد نیز صدق می کند. ما به طور قطع و یقین می دانیم کودکان و نوجوانان در جوامعی که از امنیت و ارامش برخوردارند به رشد و شکوفایی می رسند و جامعه نیز به عنوان یک واحد از منافع آن سود می برد، ولی زمانی که آنها در معرض خطر و یا آسیب قرار می گیرند، بی شک جامعه نیز به مخاطره می افتد.

ایجاد هماهنگی در معیار ها، برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها تنها راه دستیابی به امنیت، رفاه، صلح پایدار و چیزی بیش از اینهاست. اکنون زمان آن فرا رسیده که به کودکان که 4/1 جمعیت جهان را تشکیل می دهند، توجه کنیم و در تصمیم گیری هایمان آنها را در نظر داشته باشیم. ما نباید تاثیر عمیق و بالقوه امید در زندگی کودکان را دست کم بگیریم.

 » انجمن معصومیت در خطر » که از سال 1999 برای نجات کودکان در سراسر جهان فعالیت خود را آغاز کرده، در نظر دارد در کشور هایی که فعالیت این انجمن  را به رسمیت شناخته شده و به کمک نیاز دارند، شعباتی دایر نماید. ما باید بپذیریم که آسیب های عاطفی زمانی روی می دهند که محبت از کودک دریغ می شود و سوء استفاده جانشین اعتمادی می شود که آنها در دوران بزرگسالی برای خود و زندگی شان بدان نیاز دارند.

رها کردن قدرت درون، چیزی است که ما سعی داریم در وجود کودکانی که چنین درخواستی از ما دارند تقویت کنیم.

از دیگر اهداف ما، تلاش برای التیام بخشیدن و ترمیم آسیب های روحی در آنهاست. این آسیب ها می توانند تغییر شکل دهند، نه اینکه تحمل شوند.

من به IDD  به عنوان یک انجمن نیکوکاری نگاه نمی کنم، بلکه آن را به منزله خدمتی می دانم که به جامعه ارائه می دهیم. زیرا می دانیم کودکان ایمن و سالم جامعه ای قدرتمندی می سازند.

آینده ما، حق مسلم ما نیست، بلکه نتیجه تصمیماتی است که امروز می گیریم. از اینکه تصمیم گرفته اید از انجمن « معصومیت در خطر » حمایت کنید از شما سپاسگزارم. کودکان ذخایر این جهان هستند و ما افتخار می کنیم که بتوانیم به آنها خدمت کنیم.

همان طور که همیشه گفته ام وظیفه انجمن  » معصومیت در خطر » هنوز هم یکی از « تابو » های دوران ما به حساب می آید. ما برای رسیدن به اینجا راه دور و درازی را طی کرده ایم. بخشی از این موفقیت ها ناشی از همراهی کسانی بوده که در سراسر دنیا برای حقوق کودکان تلاش می کنند و بخشی نیز به این دلیل بوده که ما همواره به ارمان ها و اصول خود وفادار بوده ایم.

چالش هایی که ما با آنها مواجهیم واقعی، جدی و نگران کننده اند. شغل ما هیچگاه آسان نبوده، اما ما به جای ترس، محافظه کاری و بی توجهی، عشق و امید را انتخاب کرده ایم.

ما به مبارزه علیه وعده های دروغین و غیر عملی در سراسر دنیا ادامه خواهیم داد تا تاکید دوباره ای بر این نکته داشته باشیم که بدون در نظر گرفتن حقق کودکان، حقوق بشر مفهومی ندارد. آینده هرگز حق مسلم ما نیست و به تصمیم هایی که امروز می گیریم بستگی دارد.

ما به کمک حامیان خود، جزو گروهی هستیم که جرات خطر پذیری، عملگرایی و تغییر را داریم، نه به دلیل دلسوزی بلکه به این دلیل که این مطمئن ترین راه برای رسیدن به منافع مشترک و داشتن آینده ای بهتر است.

کودکانمان ما را بر اساس آنچه که انجام داده ایم قضاوت خواهند کرد- مایلم آنها بدانند ما حتی زمانی که  با چالش های جدی مواجه شده ایم هرگز به آنها پشت نکرده ایم و خودمان را به بی خبری نزده ایم، بلکه برعکس، برای حقوق آنها جنگیده ایم. همانطور که والدین ما برای ما جنگیده اند.

شعار انجمن IDD  به این شرح است:

ستاره های دریایی

به گل نشسته در امواج ساحل

دوره گردی در کرانه دریا، چشمش به دختر جوانی می افتد که به نظر می رسد سرگرم نوعی رقص هنرمندانه است؛ خم می شود، بعد به آرامی می ایستد و سپس بازوانش را با انحنای موزونی به سمت بیرون خم می کند. دوره گرد وقتی جلو تر می رود می بیند که ساحل اطراف دخترک پر از ستاره های دریایی است و او به آرامی یک یک آنها را بر می دارد و به دریا باز می گرداند.

مرد با سرخوشی می خندد: » تا چشم کار می کنه ستاره دریایی روی ماسه ها ریخته، نجات دادن تعداد کمی از اونا چه کمکی می کنه؟ »

دخترک لبخند زنان خم می شود، ستاره دریایی دیگری را داخل آب می اندازد و بعد با آرامش می گوید: » برای این یکی فرق می کنه. این زندگی اونه ».

افرادی که مایلند در این زمینه کاری کنند ابتدا باید خود آموزش ببینند- بعد به دیگران تعلیم دهند و پس از آن وارد عمل شوند. این همان روشی است که من کارم را شروع کردم. آنچه من هر روز انجام می دهم جنگی نا مریی است. با این همه هر صبح که از خواب بر می خیزم ، ترس و نگرانی را به چالش می گیرم و با بی تفاوتی، بی خبری و نفرت مقابله می کنم. چرا ؟ چون  » هر وقت با کودکانی که به بندگی گرفته شده یا مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند حرف می زدم، آنها از من می خواستند تا سرگذشتشان را برای دیگران بازگو کنم، چطور می توانستم این خواسته را ندیده بگیرم؟

مایلم خطاب به همه شما بگویم:
 » امیدوارم « معصومیت در خطر » با موجودی در درون شما روبرو شود که بتواند صدای ما باشد، همانگونه که هر یک از ما صدای تک تک این کودکان و تعهدی هستیم که به خود سپرده ایم ».

به این ترتیب:

– شما می توانید در پروژه تغییر نحوه زندگی سهمی داشته باشید.

– برای آینده خود و یکی از فرزندانتان سرمایه گذاری کنید.

– پله های امیدواری بنا کنید.

– چون یک شهروند مسئول عمل کنید.

– همه ما می دانیم که آینده حق مسلم ما نیست. آینده بر اساس تصمیماتی که امروز می گیریم ساخته می شود.

– آینده از همین لحظه آغاز می شود.

– حمایت و پشتیبانی تان نسبت به ما همه آن چیزی است که ما برا ی بهبود شرایط بدان نیاز داریم. هر یک از ما می توانیم در تغییر شرایط سهمی داشته باشیم.

 » یکی از ابزار هایی که برای پیروزی شیطان ضروری است، این است که انسان های خوب کاری انجام ندهند ».

اگر ما بخشی از راه حل نباشیم، پس بخشی از مشکل هستیم!

در اینجا مایلم دو نقل قول را برای شما ذکر کنم:

 » در این مورد تردید نداشته باشید که گروهی از شهروندان اندیشمند و متعهد می توانند دنیا را تغییر دهند، در حقیقت همیشه اینگونه بوده است ».

                                                                                                « مارگارت مید »

فعلا به همین مقدار بسنده می کنیم، توضیح بیشتری برای بعد خواهد ماند؟

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ما به نشانی www.innocenceindanger.org مراجعه نمایید. علاوه بر این با جستجو در صفحات گوگل و یاهو می توانید به هزاران مطلب و مقاله دسترسی پیدا کنید که به روشنی چرایی تشکیل این انجمن،